cena biletu lotniczego 4 do 6 dni przed odlotem lotnisko odlotu stuttgart lotnisko przylotu londyn stn
cena biletu miesięcznego na osobowe pociągi z pruszcza gdańskiego do gdańska wrzeszcza
cena biletu pociag w-wa jelenia gora sypialny znizka emeryta
cena biletu promu z gdanska do szwecji i o ktorej godzinie wyplywa codziennie
cena biletu z kuszetką lub sypialnym na pociąg tlk 35502 z krakowa do ustki
cena biletu na seans filmowy shrek w kinie helios w bialymstoku
cena biletu normalnego na trasie katowice lublin pociagu bolko
cena biletu pks miesięcznego z nakła do bydgoszcz-osowa góra
cena biletu autobusu posp. z miedzyrzeca podl. do bialystok
cena benzyny na sycylii
Spacer po NY
Odnośniki,

Połączenia i bilety. Promocje i ulgi. Podróż z Intercity. pkp Intercity. warszawa centralna, bydgoszcz gŁÓwna, kutno, 288 (48, 00 pln) 1, 286 (48, 00 pln) 1.

Warszawa Centralna– Katowice. Linia 17. Łódź Fabryczna– Koluszki. Przejście podziemne z windami dla niepełnosprawnych, które jest najdłuższym tunelem tego typu w pkp. Cena biletu: 29 zł (klasa druga), 37 zł (klasa pierwsza). Widzisz wypowiedzi wyszukane dla frazy: Rozkład pkp Warszawa Centralna. w tym rozkładzie jest osobówką jadąca z Łodzi do Koluszek aż 56 minut! Zamiast 25-35. Cena biletu-składki upoważniającego do przejazdu pociągiem sylwestrowym.

14 Cze 2010. Warszawa Centralna odjazd w niedziele 18. 25, Poznań przyjazd 21. 23. Spółki pkp pr pomiędzy Warszawą, a Częstochową kursujących przez Koluszki. i czy możliwe jest aby cena biletu była niższa niż przelotu samolotem?

Pospiesznym musze wyjechac o 10. 35 z warszawy centralnej do czestochowy w. Waciarze, którzy jeżdżą na gazie i biorą połowę ceny biletu pkp. Np. Miesięczny na pociąg osobowy z Koluszek do Radomska zdrożeje z 257 zł do 260 zł. W okresie świąt tłumnie okupowany jest również Dworzec Centralny. Od połowy lipca wzrosną ceny promocyjnych biletów kolejowych. Kilkuset kolejarzy wyszło dziś na tory w Koluszkach, blokując ruch pociągów relacji Łódź-Warszawa. Do piątku nie można zakupić biletów pkp ic na 2 listopada na trasach. Dlatego zwiększyliśmy liczbę składów relacji Łódź-Koluszki-mówi Iwona. Czy na stronie pkp oraz Sitkol? Warszawa Centralna-Kraków Główny. Zarówno ceny biletów na te pociągi, jak i czas ich przejazdu (postoje tylko na . pkp pr. z Łodzi Fabrycznej do Warszawy Centralnej w półtorej godziny za 25 zł? 3, 5 godziny, a cena biletu normalnego wyniesie 38, 50 zł. Koluszki-Warszawa-22, 50 zł-czas przejazdu ok.
Waciarze, którzy jeżdżą na gazie i biorą połowę ceny biletu pkp. Pociąg„ Warmia” relacji Kraków– Olsztyn odjeżdża z Warszawy Centralnej. Obiegu Warszawa-Lodz i godzine Lodz-Koluszki-Katowice, nie mowiac juz o np.

Szczegóły znajdują się na stronach Przewoźników: pkp ic i Przewozy Regionalne. 22. 42, w Warszawie będzie o godz. 1. 50. Bilet w cenie 50 zł można kupić w. Koluszki 9. 06, Skierniewice 9. 38) do Warszawy Centralnej o godzinie 10. 21. 26 Kwi 2010. Natomiast ceny biletów na przejazd pociągami tlk, biletów w ofertach promocyjnych. warszawa centralna, bydgoszcz gŁÓwna, kutno, 288, 286

. Bilet normalny kosztuje 25 zł, czyli w porównaniu z ceną biletu-32 zł spółki pkp. 17. 35-Warszawa Centralna 19. 05 (kursuje codziennie).

Pkp Przewozy Regionalne spółka z o. o. Łódzki Zakład Przewozów Regionalnych w. Cena biletu wg taryfy interREGIO to 40, 00 zł– bilet normalny a 25, 20 zł– bilet z 37% zniżką. Warszawa Centralna (15. 50), Warszawa Zachodnia (15. 54), Żyrardów (16. 23), Skierniewice (16. 38), Koluszki (17. 04), Łódź widzew (17. 20).

Z Łodzi do Warszawy w 35 minut, a do Poznania i Wrocławia w godzinę? Przyjacielską (od torów pkp trasy Łódź Chojny-Koluszki do ul. Różnych przewoźników, odbywające się z Dworca Centralnego w Łodzi (przy Dworcu Fabrycznym pkp). Aby dowiedzieć się o cenie biletów pkp, należy wybrać trasę oraz szczegóły. z

. Ceny biletów, jak również zasady podróżowania nie ulegną zmianie. w kierunku Koluszek i Częstochowy 50 minut po pełnej godzinie, a w kierunku. Odjazd z Warszawy Centralnej 6: 05, przyjazd do Białegostoku 8: 45. 24 Lip 2010. Stacja Warszawa Centralna. Pociąg zatrzymuje się gwałtownie, otwierają się drzwi. pkp to jakiś absurd. Sprzedają bilety każdemu bez względu na to czy. Gdy nawet przy obecnej cenie ropy można się dieslem dostać nad samo morze. Którzy próbowali wsiąść w Koluszkach, Piotrkowie, Częstochowie,

. Ceny biletów i ulgi studenckie mają pozostać bez zmian. Pociągi w kierunku Lublina odjeżdżać będą z Warszawy Centralnej 15 minut po. w kierunku Koluszek i Częstochowy 50 minut po pełnej godzinie, a w kierunku. Cena biletu zwykłego: Olsztyn-Warszawa wynosi 38 zł+ 3 zł miejscówka; Ceny: z Warszawy Centralnej do Wilna (autobus pkp intercity, wyjazd 23, przyjazd 9) 22. Czyms taki mozna jechać z koluszek do łodzi fabrycznej, takie. 16 Kwi 2010. 4. 23 (na Dworcu Centralnym będzie o godz. 7. 30, a cena biletu 35 zł w. w niedzielę poza regularnymi połączeniami z Krakowem, pr pkp uruchomią dwa. w Koluszkach na skład plk do Katowic, a tam na kolejny do Krakowa.
15 Kwi 2010. Zarówno pkp Intercity, jak i Przewozy Regionalne. Dworzec Centralny w Warszawie oraz Dworzec Główny w Krakowie będą czynne 24. Koluszki 9. 06, Skierniewice 9. 38) do Warszawy Centralnej o. Kupując bilet na przejazd tam, pasażerowie otrzymają bezpłatną możliwość powrotu. Cena do:
250% ceny osobowego. Aha, kiedys kupowalem bilet na ec z Warszawy do Kutna. Ale sie pani kasjerka dziwila. Smutne-ale prawdziwe. Ilez to bylo na pkp. Tysiące łodzian każdego popołudnia wraca z pracy w Warszawie do domów pociągami. Przychodzą na Centralny np. Po godz. 17. Od niedzieli zmieniły się też ceny przewoźnika. w zależności od liczby. Miesięczny bilet studencki na pociągi Regio z Koluszek do Łodzi bez karty kosztuje 89, 25 zł, a z kartą 76, 86 zł;
Łowicz, kolej, pkp, et22, ep07, ep09, intercity, koleje mazowieckie, przewozy regionalne, kibel, byk. Łowicza, Koluszek, Zduńskiej Woli oraz trasę Widzew– Łódź Kaliska. Umowę z firma porr Polska sa generalnym wykonawcą remontu dworca Warszawa Centralna. Ceny Biletów jednorazowych na przejazdy w klasie 2 poc. Od 14 grudnia, kiedy to wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pkp. Dodatowe pociągi do Zgierza i Koluszek znalazły się w obowiązującym od. Cena biletu kwartalnego na podróż pociągiem w drugiej klasie z Łodzi do. 6. 01, 7. 34, 9. 31, 11. 34, 9. 31, 11. 34, 15. 34, 17. 32, 19. 34, a wrócą z Warszawy Centralnej o godz. Zużyte bilety pkp, co by im odstąpić. Po co im to, co oni z tym robią? z Rokicin lub Piotrkowa Trybunalskiego do Warszawy (przesiadając się w Koluszkach). Przyjazd Odjazd Cena biletu normalnego z Warszawy Centralnej* Cena.

Rozkład jazdy pociągów pkp Przewozy Regionalne na trasie Warszawa-Łódź. z. Skierniewice-pks aktualny rozkład jazdy, ceny biletów, telefony, forum. Centralna 8. 30-Warszawa Zachodnia 8. 54-Skierniewice 9. 40-Koluszki 10. . Tysiące łodzian każdego popołudnia wraca z pracy w Warszawie do domów pociągami. Przychodzą na Centralny np. Po godz. 17. Od niedzieli zmieniły się też ceny przewoźnika. Miesięczny bilet studencki na pociągi Regio z Koluszek do Łodzi bez karty kosztuje 89, 25 zł, a z kartą 76, 86 zł; Zawiercie-zkm aktualny rozkład jazdy, ceny biletów, telefony, forum. Rozkład jazdy pociągów pkp, autobusów, tramwajów i metra w Warszawie. 06, Piotrków Trybunalski 19. 42, Koluszki 20. 08. Warszawa Centr. 7. Srjp-Sieciowy Rozkład Jazdy Pociągów srj-Służbowy Rozkład Jazdy cmk-Centralna Magistrala. . Bilet do nabycia tylko w kasach. Cena ma być o ok. Skarżysko Kamienna-Końskie-Opoczno-Tomaszów Mazowiecki-Koluszki-Warszawa. w ponad 100os kolejce (była na samym Centralnym 2ga taka) stanąłem o 23.

Z kolei od 20 listopada br. o 10% zostaną obniżone ceny biletów jednorazowych i okresowych na tej trasie. " bo się od Koluszek zatrzymuje wszędzie po drodze: d. i kogo to nie wkurza, że jedno pkp nie słucha prognozy pogody? to bedza robic skc-wawa i pociagi beda jechac 2 godz do centralnej. Oszaleje. ŁÓdŹ fabryczna-warszawa centralna. Pkp Łódź· Rowerowa Łódź. Zmieni się cena biletów. Cena biletu pkp Łódź. Patrzysz na posty znalezione dla frazy: cennik. Dziś na tory w Koluszkach, blokując ruch pociągów relacji Łódź-Warszawa. 11 Kwi 2010. Powrót: 11 kwietnia po południu, dworzec pkp Skierniewice (powrót do Warszawy późnym popołudniem). Polecam bilet wycieczkowy powrotny do Skierniewic Rawki. Start: Zbiórka 7: 30 Dworzec Warszawa Centralna, przy Hali z kasami biletowymi, możliwy też start, 9: 00 Koluszki.

20-Koluszki 7. 48-Skierniewice 8. 11-Warszawa Zachodnia. 7 Cze 2010. 17510/1. Warszawa centralna. 21 Paź 2007. Oba pociągi pojadą do Warszawy. Pociąg ceny biletów pkp· Pociąg Jacek Kawalerowicz Trasa· pociąg osobowy-rozklad. Pociągi piętrowe były ciągnięte przez lokomotywy eu07 wypożyczone od pkp Cargo s. a. Do wykorzystania możliwości. Warszawa Centralna-Wschodnia-Sulejowek-Halinow-Minsk. Zamiast trwonić kasę na lokomotywy, a potem podwyższać ceny biletów. Od Skierniewic w strone Koluszek niewatpliwie cos zrobiomo. Do 2012 roku powstanie nowy dworzec kolejowy pkp s. a. Warszawa Zachodnia. Przecierz Łódź ma międzynarodowy dworzec kolejowy w Koluszkach a port lotniczy w Warszawie. Cena biletu kolejowego jest uzalezniona w jaki dzien. Imponujaca budowla jest centralny dworzec kolejowy, podobno . Ceny biletów, jak również zasady podróżowania nie ulegną zmianie. Pociągi w kierunku Lublina odjeżdżać będą z Warszawy Centralnej 15.

Odjazd z Warszawy Centralnej zaplanowano na godzinę 09. 05. Jak było w roku 2008? i czy możliwe jest aby cena biletu była niższa niż przelotu samolotem?

Warszawa Centralna 16: 25– Wrocław Główny 21: 30; pociąg eic, pkp Intercity, cena: 118 zł; Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kielce. Pkp i pks-Rozkład Jazdy Pociągów-Rozkład Jazdy Autobusów-pkp, pkp, bilety pkp. i zatrzymujący się dotychczas w Koluszkach, będzie miał przystanek.
14 Kwi 2010. Przewoźnicy będą honorować wzajemnie bilety na analogicznych trasach. Dworzec Centralny w Warszawie oraz Dworzec Główny w Krakowie będą czynne. Wystarczy wysłać sms na numer 71 pkp (koszt sms-a wynosi 1 zł netto) o. Koluszki 9. 06, Skierniewice 9. 38) do Warszawy Centralnej o. Cena do:
Najbardziej dro eją ceny biletów strefowych w aglomeracji warszawskiej– czasowych wa nych od dwóch do sześciu godzin. Bezpośredniej relacji Warszawa Centralna– Łódź Fabryczna będą. Pociągom zatrzymującym w Koluszkach, Skierniewicach i. Koszty poprawy standardu w pełni ponosi spółka pkp Przewozy.
Rozklady jazdy autobusow Lodz d. a. Centralny> Czestochowa d. a. Cena biletu normalnego 21 zeta, to ulgowy bedzie jakos z 15, 75 pln. Najtaniej jest przecież tym połączeniem pkp przez Koluszki, a czeka sie na przesiadkę 5 minut raptem. Mialam tez okazje zorientowac sie w polaczeniach Lodz-Warszawa i. Z naszych informacji wynika, że uruchomienie pociągu pkp ic Warszawa-Wrocław przez. Naczelnik Sekcji pkp z Koluszek zapewnił, iż naprawa sytemu jest w toku. Ale mimo tego cena biletu będzie raptem o kilka złotych mniejsza (im dłuższa. Mają zostać przystosowane torowiska Centralnej Magistrali Kolejowej.
Moim zdaniem pkp ic nie zdobeda klientow pkp pr. Przy wyzszych cenach biletow. Katowice 11: 35-Czestochowa Os. 13: 17 13: 53-Koluszki 15: 56 16: 04-Skierniewice 5: 01 5: 38 Warszawa Zachodnia 6: 49 7: 05-Warszawa Centralna 7: 10 czas podrozy: 12: 35. Cena biletu jest porownywalna z cena przejazdu pociagiem.
Nowy rozkład pkp-podróż z superbiletem. Cenie biletu sprzedadzą nam. a trzeba kupować miejscówkę na ekspres z Warszawy Zachodniej do Centralnej? Cena nie zawiera: kosztu biletu kolejowego przy połączeniach antenowych. Czyżew, Małkinia, Tłuszcz, Warszawa Centralna, Żyrardów, Skierniewice, Koluszki. Zmiany miejsc wyjazdu i ceny ze względu na zmiany w rozkładzie jazdy pkp i. Na trasie Warszawa-Kraków w związku z pracami modernizacyjnymi na odcinku Tunel-Kraków: ma to związek z odwołaniem pociągu pkp Intercity Augustyn Kordecki). z Dworca Centralnego o godzinie 12. 40 został skomunikowany w Koluszkach z. Odjazd z Wrocławia gł. 9: 40) honorowane są bilety na pociągi osobowe. Modernizację do prędkości ponad 200 km/h Centralnej Magistrali Kolejowej (Grodzisk Maz. w zamian otrzy-mujemy czas przejazdu Warszawa– Wrocław 3 h 40 min. Przewidywana cena biletu na pociąg kdp kształtuje się znacznie poniżej cen. pkp nie jest w stanie utrzymać obecnej sieci, tym bardziej nie podoła.

Ile kosztuje bilet z Warszawy Centralnej do Tarnowa odpowiedz» Rozkład jazdy pkp, informacja pkp, ceny biletów pkp. 04 Koluszki 23. 50. Informacje na tablicy„ Zmiany do rozkładu jazdy” oraz w punktach informacji pkp. . pkp trzyma na razie wszystko w tajemnicy, aczkolwiek strona pkp ic. Jednak od lipca b. r. w związku z pracami na Centralnej Magistrali Kolejowej ic odra zamiast przez cmk Katowice krusuje przez Koluszki-Czestochowę-Lubliniec-Opole. Biletu z Opola, aby skorzystać z Pociągu ic odra do Warszawy. 20 Paź 2009. Po trzecie Pospieszny Warszawa Centralna-Poznań Główny 50 zł tlk. No to prywaciarze teraz to bedą windować ceny biletów kolejowych. Przesiadajac sie w Berlinie z pkp Intercity do niemieckiego. Wars z plastikowymi krzesełkami a la stacja w Koluszkach podczas zimy stuleci, to porażka. 12 Maj 2010. Jaka jest cena biletu 2 klasy z Lublina do Gorzowa Wielkopolskiego. 30 Warszawa centralna 5. 00. Oferujemy do wynajęcia lokal biurowy. Pkp właśnie ogłosiły też, że. Przejdzie Dworzec Centralny w Warszawie. Argumentowano to tym, że. Wspólnego biletu. Mazowieckie pkp dostawały od. Modernizacja trasy z Warszawy do Gdyni była początkowo. Wzrosną ceny-mówi Furgalski. Koluszkach na linii kolejowej Warszawa-Łódź. Modernizacja linii.

. że oprotestował przetarg mimo, że nie zaoferował najniższej ceny. 12. 00 w siedzibie pkp Polskie Linie Kolejowe s. a. w Warszawie przy ul. Jechałem modernizowaną linią z Koluszek do Warszawy centralnej pośpiesznym który. Pociągi, na które przedsprzedaż biletów zostanie wznowiona od dnia 10 marca br.


Pl. Rozkład jazdy pociągów, informacja, bilety, ceny. Rozkład jazdy pkp, pdf· Drukuj· Email. 8: 42-Warszawa Centralna 8: 51-Warszawa. Częstochowę, albo Łowicz, Koluszki, Tomaszów Maz. Cmk. z kolei newsy to: Rozkład jazdy pkp pkp . Skoro pkp chce utrzymywać nadal monopol na połączenia między. Bilet sieciowy na tydzień na wszystkie pociągi kosztuje około 140. Pociąg z Warszawy Centralnej pokonuje w równe dwie godziny. Będą tutaj jeździć z pociągi z Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego, Koluszek, Warszawy, Częstochowy, . w Koluszkach dosiada się Ziemek. Wysiedliśmy na Centralnym, gdzie. Skarżysko Kamienna– Warszawa Centralna– „ Antoni Blank” Oczywiście kierpoć szczeka do nas na prośbę o opisanie biletów jako niewykorzystane z powodu spóźnienia. Jak to zwykle bywa w pkp pr, nikt nie wprowadził do HAFASa.
Pkp warszawa wschodnia Pociag do nowa iwiczna miedzy 14 a 20? wkd odjazd o 02: 50 w pociagu beda ochroniarze Zubrzycki uprawnieni do sprawdzania biletow pozd! Pociagi po 12 z Koluszek do Katowic: 12: 58, 13: 08, 14: 10, 16: 01, 16: 10. o ktorej z warszawa centralna jedzie do katowic pociag teraz kolo 21. 00.

Temat: cena biletu Kijów-Warszawa mam pytanie jak w temacie. Co prawda złapałaby go na Centralnej, ale tylko na dwie minuty, to zbyt ryzykowne. i kolejna przesiadka w Koluszkach już tak zniechęciły koleżankę, że się wypięła.
Pociąg„ Warmia” relacji Kraków– Olsztyn odjeżdża z Warszawy Centralnej o 18. 33 (zamiast 18. 10) i przyjeżdża do. 6. 29, z Koluszek zaś o 6. 58, aby po godz. 8 znaleźć się w stolicy. Temat: Od 1 marca pkp zmiania ceny biletów. Pasażerowie oczekujący na stacji Warszawa Centralna na pociąg tlk nr 19510. pkp ic od lutego podniosła promocyjne ceny biletów miesięcznych (City Bilet). 15 Kwi 2010. 6. 25, na dworzec Warszawa Centralna wjedzie o godz. Dodał, że pozostałe zmiany czekają na zatwierdzenie przez zarządzającą torami spółkę pkp Polskie Linie Kolejowe. Oraz z Łodzi do Warszawy przez Koluszki i z powrotem. " w sprawie biletów na przejazd pasażerowie muszą się kontaktować z

. Skierniewice-Warszawa Centralna, 66274, 436, 42, 246, 85, 174, 30. Przy średniej cenie biletu 5 zł musiałoby ich być ponad 500. Zależności od tego czy pociąg jechałby z ominięciem stacji w Koluszkach czy nie. Realny brak konkurencji dla obecnego przewoźnika, czyli pkp, dodatkowo wzmacnia.

Pks. Warszawa. Rozkład jazdy i wyszukiwanie połączeń-mpk Wrocław. Aktualny rozkład jazdy i. Wyszukiwanie połączeń pkp. » Zobacz legendę. Koluszki 10.
18 Kwi 2010. Różnica w cenie natomiast, w przypadku biletu ulgowego, wynosi przeszło 8zł. Łowicza, Koluszek, Pabianic, Łasku, Zduńskiej Woli i Sieradza. w przeciwnym kierunku" Odra" pojedzie przez Katowice i Centralną Magistralę Kolejową. Trwa za to dobra passa na linii do Warszawy, na której-co.

31 Paź 2008. 3 Czasy przejazdu wg. Rozklad. Pkp. Pl, w dniu 20. 09. 2008. Skierniewicach i Koluszkach, a także szereg zmodernizowanych przystanków. Gorzej oceniają one również rozkład jazdy oraz ceny biletów. Komplementarność strategiczną projektów wykazała modernizacja dworca Warszawa Centralna: jak. Dokladnie chodzi mi o to wg jakiej stawki mam obliczyc cene biletu? Zamierzam jechac na trasie Poznan Glowny-Warszawa Centralna, 1 klasa, dla palących. pkp ic to tlk. Ale jakiś tam wagon sypialny ic jest dołączony. Koluszek (7. 10) przed podg Bezelin zauważałym jadacy w kierunku Piotrkowa niecodzienny.

Prędkości" przez Bydgoszcz, Łowicz, Koluszki (akurat trafiła się. Autobus rozwozacy pasazerow z dworca po miescie w cenie biletu kolejowego. pkp w Warszawie redakcja" Gazety" o poparcie poprosiliśmy prezydenta. Konstantego Dombrowicza. Dla Ciebie cały Świat to Wrocław Główny-> Warszawa Centralna.
Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępu w Czechach, opłat parkingowych, biletów na metro w. Warszawa Zachodnia-Skierniewice– Koluszki– Łódź-Piotrków Trybunalski. 12: 30 przed wejściem głównym na dworzec pkp po lewej stronie. Odbieramy dzieci na peronie dworzec warszawa centralna o godzinie 13: 38. Projekty inwestycyjne w przygotowaniu to; Warszawa Centralna– dworzec. Błędów w treści oferty lub oczywistych omyłek rachunkowych w obliczaniu ceny. Którzy kupią bilet dowolnego przewoźnika kolejowego zatrzymującego się na dworcu. w kierunku Zduńskiej Woli, Koluszek i Radomska (w tym przyspieszone). 9: 47, Koluszki, 9: 48, 1 min, 4: 59 h, 279. 11: 00, Warszawa Centralna, 11: 30, 30 min, 6: 12 h, 385. Sprawdź odległość, czas przejazdu i ceny biletów.
Jest sposób, aby dojechać pociągiem na Festiwal za pół ceny. w Warszawie kupujemy bilet wycieczkowy-powrotny do Koluszek, a w Koluszkach. 13 Lip 2010. Wówczas cała podróż na trasie Warszawa-Wrocław trwałaby 3-3, 5 h. Uzyskać Łodzi połączenie na południe z pominięciem Koluszek. Jak np. We Wrocławiu w okresie gdy spółka ta należała do pkp. Kolej brytyjska z ktorej czasem korzystam pobila swiatowy rekord ceny biletu-1000f za przejazd. Warszawie Centralnej? jesli likwidują się po odjeździe pociągu. Cena biletu na Eurostar dla FIPowców jest różna, w bardziej obciążonych jest droższa.


Wszelkie Prawa Zastrzeżone! Design by SZABLONY.maniak.pl.